M55342K01B20E0RT5V
Mfr.Part #
M55342K01B20E0RT5V
Description
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0502
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0502 (1406 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
20 kOhms
Supplier Device Package :
0502
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%